Kim jesteśmy

Film Safety Experts – skład zespołu stanowią: ratownicy górscy, wspinacze i himalaiści, instruktorzy wspinaczki, ratownictwa i nurkowania. Są wśród nas instruktorzy ratownictwa z powietrza. Każdy z nas ma doświadczenie w pracy na planach filmowych.

Film Safety Experts to wszechstronne kwalifikacje i doświadczenie do wykonywania prac w trudnym, niedostępnym terenie.
Regularnie bierzemy udział w prawdziwych akcjach ratowniczych oraz ekspedycjach.  Rozwijamy swoje umiejętności poprzez udział w szkoleniach.

 

TEAM

Film Safety Experts - Jacek Jawień

JACEK JAWIEŃ

Instruktor ratownictwa górskiego, szef szkolenia w Grupie Beskidzkiej GOPR. Himalaista,miedzy innymi brał udział w zimowych wyprawach na : K2, 2 x Shisha Pangma, Nanga Parbat. Wspinał sie na inne ciekawe szczyty m.in. Broad Peak, Manaslu, Ama Dablam i wiele niższych szczytów Nepalu. Uwielbia chodzić na turach. Domator. Organizator Festiwalu Górskiego Wondół Challenge w Szczyrku.

Andrzej Życzkowski - Film Safety Experts

ANDRZEJ ŻYCZKOWSKI

Z zawodu radca prawny, członek Klubu Wysokogórskiego Gliwice, instruktor Polskiego Związku Narciarskiego, instruktor wspinaczki skałkowej, ratownik GOPR, organizator i uczestnik kilkunastu wypraw w góry wysokie (Himalaje, Karakorum, Tien-Szan, Pamir, Garhwal, góry Alaski), członek Komisji Wypraw Wysokogórskich PZA (2014 – 2015), autor zdjęć i artykułów do czasopism górskich („Góry”, „n.p.m.”), stale współpracuje z kwartalnikiem PZA „Taternik”.

Film Safety Experts - Paweł Nawrocki

PAWEŁ NAWROCKI

Specjalista chirurgii ogólnej , obecnie w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej. Wieloletni ratownik GB GOBR odpowiedzialny za szkolenie medyczne w grupie z zakresu pierwszej pomocy, Lekarz grup ratownictwa górniczego, lekarz nurkowy zastępów ratowników górniczych-nurków Wraz z dr Wojciechem Moskalem jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratowniczej i Górskiej. Zainteresowania góry, skituring nurkowanie, bieganie, tenis.

Film Safety Experts - Grzegorz Greg Michałek

GRZEGORZ (GREG) MICHAŁEK

„Wielozadaniowiec”, z naciskiem na speleologię. Twórca projektu „Niebo i Piekło”, w którym wchodził na Everest i zszedł na dno najgłębszej jaskini świata, uzyskując tym samym 10 380m deniwelacji, co plasuje go na 2 miejscu na świecie. Z zawodu anglista i trener siatkówki, były szef wyszkolenia GOPR, który obecnie pracuje jako zawodowy instruktor ratownictwa górskiego. W pracy nie kieruje się dewizą „Czy w to wchodzimy?”, tylko „Kiedy zaczynamy?”

Rafał Zmarz

RAFAŁ ZMARZ

Urodziłem się 26 lutego 1987 roku w Rabce Zdroju. Góry towarzyszyły mi od dziecka. Otaczające moje rodzinne strony Gorce, Tatry, Pieniny i Babia Góra były celem wycieczek od najmłodszych lat – gdzie wychodziliśmy całą rodziną na szlaki. W wieku 18 lat wstąpiłem w szeregi Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego- Grupy Podhalańskiej chcąc pomagać ludziom w górach. Szybko przechodziłem cykl szkolenia w GOPR – zostając Ratownikiem, Starszym Ratownikiem, aż w końcu najmłodszym w historii Instruktorem Ratownictwa Górskiego pozostając w tym stopniu do dziś. Po 3 latach od wstąpienia zostałem ratownikiem zawodowym, gdzie do dziś mam zaszczyt pracować w GOPR. Jako Instruktor biorę i prowadzę liczne szkolenia z zakresu ratownictwa górskiego oraz aktywności górskich. Biorę udział w szkoleniach elitarnych jednostek Policji, Wojska Polskiego, Straży Granicznej oraz wielu innych Służb i Instytucji. W strukturach GOPR czynnie działam w Służbie Śniegowo-Lawinowej oraz Podkomisji Śmigłowcowej. Ratownictwo z powietrza jest moją wielka pasją i specjalizacją w Pogotowiu Górskim.